O nas

Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych jest niezależną organizacją pozarządową, która zrzesza dziennikarzy, wydawców, publicystów, blogerów oraz autorów związanych z branżą motoryzacyjną i motosportem. Cele statutowe powstały w oparciu nie tylko o potrzeby organizacyjne zawodu dziennikarza motoryzacyjnego, ale przede wszystkim wobec potrzeb czytelników oraz braku fachowych programów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa drogowego.


Naszą działalność podzieliliśmy na trzy filary działalności:

Wsparcie – organizacja wspiera członków stowarzyszenia w wielu obszarach działalności zawodowej a także w życiu prywatnym, w przypadku zdarzeń losowych. Wspiera w zakresie merytorycznym oraz technicznym udostępniając niezbędne narzędzia pracy – sprzęt, biuro czy materiały prasowe. Statutową działalnością PSDM jest m.in. podnoszenie jakości i dostarczanie treści o najwyższych standardach, dlatego członkowie organizacji mogą brać udział w licznych szkoleniach zawodowych a także podnosić swoje kwalifikacje poprzez warsztaty i wykłady.
Przy zdarzeniach losowych PSDM zapewnia wsparcie członkom oraz ich rodzinom.

Edukacja – PSDM wraz z Partnerami tworzy unikatowy program edukacyjny dla młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych w zakresie bezpieczeństwa. Program ma na celu uświadomienie ryzyka oraz skutków nieodpowiedzialnej jazdy i zachowania na drodze. Nasz program jest realizowany poprzez wykłady i warsztaty, ale również poprzez praktyczne zajęcia na torach i symulatorach samochodowych. Program kierujemy przede wszystkim do szkół. Podczas zajęć młodzież może poznać nie tylko ryzyko związane z ruchem drogowym, ale również zaznajomić się z technikami jazdy pod okiem bardzo doświadczonych instruktorów i kierowców rajdowych i wyścigowych.

Media – PSDM prowadzi działalność wydawniczą oraz konsultingową. Wśród członków Stowarzyszenia są bardzo doświadczeni dziennikarze, instruktorzy jazdy, a także analitycy rynku motoryzacyjnego i technolodzy. Głównym źródłem informacyjnym o działalności PSDM oraz aktualności z rynku motoryzacyjnego jest portal pressauto.pl. Ponadto bierzemy aktywny udział oraz patronujemy konferencjom, wykładom a także wpieramy prywatne i komercyjne inicjatywy związane z branżą motoryzacyjną i motosportem. Dzięki naszym członkom publikujemy liczne raporty, które publikowane są na łamach członkowskich mediów.


Skład Zarząd:

Leszek Cieloch – Wydawca Business Journal, właściciel Media Invest. Redaktor i wydawca z 15-letnim doświadczeniem. Publikował na łamach przede wszystkim periodyków o tematyce gospodarczej i fachowej z zakresu rynku ITC i motoryzacyjnej.
W PSDM odpowiada za pion operacyjny i marketing.

Wojciech Drzewiecki – Twórca, pomysłodawca i prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Z opracowań i analiz Samaru korzystają nie tylko producenci i dealerzy, ale także jednostki reprezentujące rząd, banki, firmy leasingowe oraz duzi klienci flotowi.
W PSDM odpowiada za raporty i ekspertyzy rynku motoryzacyjnego.

Rafał Jemielita – Dziennikarz motoryzacyjny od ćwierć wieku – jako dziennikarz brał udział w Rajdach Dakar, relacjonował WRC i F1, dziennikarz motoryzacyjny TVN Turbo. Od 17 lat jest trwale związany z miesięcznikiem Playboy.
W PSDM odpowiada za relacje z mediami jako Rzecznik Prasowy.

Maciej „Pertyn” Pertyński – Dziennikarz motoryzacyjny (także na arenie międzynarodowej) od 1994 r., tłumacz, poliglota. Od 2003 r. członek jury konkursu na Światowy Samochód Roku (WCOTY), jedyny reprezentant Polski w tym prestiżowym konkursie. Pracuje jako niezależny współpracownik dla ok. 20 klientów instytucjonalnych. Prowadzi swój kanał na YouTube („Pertyn Ględzi”) i stronę „pertyn.com”.
W PSDM odpowiada za organizację eventów i plebiscytów, nadzoruje stronę internetową Stowarzyszenia.

Piotr Wielgus – Redaktor naczelny i twórca magazynu „Menadżer Floty”. Dziennikarz motoryzacyjny pism flotowych i biznesowych z wieloletnim doświadczeniem, współorganizator targów „Ekoflota” i propagator napędów alternatywnych.
W PSDM odpowiada za rynki flotowe oraz organizację targów.


Skład Komisji rewizyjnej:

Tomasz Gorazdowski
Dziennikarz radiowy, specjalizacja – sport i motoryzacja.

Zbigniew Juchniewicz
Dziennikarz od 1978 r. Od początku pracy związany z motoryzacją, brał udział w rajdach o kropelce, relacjonował Wyścigi o Puchar Pokoju i Przyjaźni. Od roku 2002 prowadzi portal motoryzacyjny motomaniacy.tv

Danuta Walewska
Dziennikarka „Rzeczpospolitej” od 1983 r. Specjalistka od aspektów ekonomicznych i organizacyjnych w motoryzacji i transporcie lotniczym.