Formuła E: Daniel Abt i Lucas di Grassi wystartują w wyścigu w symulatorach

Dwaj kierowcy Audi Sport ABT Schaeffler wezmą udział w wirtualnym wyścigu ABB Formula E Race at Home Challenge. Daniel Abt i Lucas di Grassi w swoich domach w Kempten i w São Paulo zasiądą za kierownicami w symulatorach. Pierwszy wyścig w tej formule już w najbliższą sobotę, 18 kwietnia o godz. 16.30. Przedsezonową sesję testową oraz główne, wirtualne zmagania zobaczyć będzie można na oficjalnej stronie internetowej serii wyścigów Formuła E.

Co najmniej dziewięć wyścigów, jeden tygodniowo – a w nich cała czołówka kierowców Formuły E na niesamowitych torach w Monako, czy w Hongkongu. Formuła E wykorzystuje globalną przerwę w sezonie wyścigów samochodowych i organizuje wielką przygodę w świecie wirtualnym. W odróżnieniu od innych rozgrywanych w symulatorach serii wyścigowych, w ABB Formula E Race at Home Challenge biorą udział wyłącznie kierowcy Formuły E. Wspólnie występują w szczytnym celu: we współpracy z UNICEF wspierają światową kampanię zwalczania wirusa Covid-19.

Przygotowania w Kempten w Bawarii i w brazylijskim São Paulo ruszyły pełną parą. Daniel Abt i Lucas di Grassi pracują nad ustawieniami technicznymi swoich symulatorów, tak by w sobotnie popołudnie być w pełni gotowymi do startu. „Kiedyś to była zabawka, ale teraz symulator to właściwie mój wyścigowy bolid” – podkreśla Daniel Abt przygotowujący właśnie we własnym domu cały sprzęt. „Muszę być teraz nie tylko kierowcą wyścigowym, ale też mechanikiem i inżynierem.” Zresztą Abt wygrał już kiedyś wyścig w symulatorze – jeden z tych, które rozgrywane są wraz z kibicami w E-Village, w dniu wyścigów na prawdziwym torze Formuły E.

Lucas di Grassi wraz ze swoją rodziną wycofał się na czas pandemii koronawirusa z życia publicznego do wiejskiego domu niedaleko São Paulo, ale teraz wrócił do swego miejskiego mieszkania by przygotować się, a następnie wziąć udział w wyścigach na symulatorze. „Każdy z nas przeżywa ciężki czas. Dobrze, że dzięki pomysłowi wirtualnego ścigania się w symulatorze możemy zaoferować naszym kibicom i fanom choć namiastkę przeżyć z Formuły E” – mówi di Grassi, od 2018 roku ambasador Narodów Zjednoczonych walczący o czyste powietrze. „Damy z siebie wszystko, by zapewnić kibicom dobre show, ale jednocześnie robimy coś w szczytnym celu – to doskonałe zestawienie.”

Przepisy wirtualnych wyścigów ABB Formula E Race at Home Challenge nie mają właściwie nic wspólnego z przepisami prawdziwych wyścigów Formuły E – są proste, a jednocześnie bardzo ekscytujące. Po jednym okrążeniu kwalifikacyjnym kierowcy stają do rywalizacji w tzw. „Race Royale” – królewskim wyścigu. Po każdym okrążeniu ze stawki odpada ostatni samochód, aż do momentu, w którym na torze pozostanie dziesięć bolidów. Punkty przyznawane są według dobrze znanego systemu Formuły E: za zdobycie pole position i za najszybsze okrążenie toru. Podstawą dla tej serii wyścigowej jest gra komputerowa rFactor2.

Całość zmagań komentować będą Nicki Shields, Jack Nicholls i Dario Franchitti. Wirtualne zmagania ABB Formula E Race at Home Challenge transmitowane będą na oficjalnej stronie Formuły E www.fiaformulae.com oraz na jej kanałach w mediach społecznościowych: na Youtube, na Facebook’u, na Twitterze i na Twitch’u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *