Fiat 500 z numerem 2 500 000, w Tychach

Pracownicy tyskiej fabryki koncernu Stellantis efektownie strzelili korkami od szampanów. Oczywiście nie w czasie pracy, jedynie symbolicznie, ale jest co świętować. Tychy produkują w skali całego świata motoryzacyjną ikonę w postaci Fiata 500 i w poniedziałek, 22 marca, z linii produkcyjnej zjechał egzemplarz okraszony numerem 2 500 000.

Jubileuszowy samochód to hybrydowa wersja Dolcevita na rynek francuski, ale do zdjęć ustawiono ją w całkiem interesującym towarzystwie. Fiat 500 z numerem 2 499 999 to bowiem wariant Sport dla polskiego klienta, natomiast egzemplarz numer 2 500 001 to specjalna wersja modelu Abarth 595 – Monster Yamaha, która trafi do Włoch. Przyjemnie jest słyszeć o jubileuszu geograficznie polskiego zakładu, który jest ceniony za swoją pracę oraz jej wysoką jakość. Wystarczy powiedzieć, iż eksport Fiata 500 z tyskiego zakładu odbywa się nawet do Japonii, Stanów Zjednoczonych czy krajów afrykańskich. To napawa optymizmem.

Gratulacje wspaniałego jubileuszu i absolutnego rekordu produkcyjnego w skali jednego modelu. Myślę, że to nie ostatnia taka informacja…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *