Aventador z numerem 10 000

Marki produkujące samochody typowo sportowe, funkcjonują na rynku w zupełnie inny sposób. Tutaj zamiast wolumenu liczą się dopracowanie konstrukcji, życzenia klienta oraz pełna indywidualizacja, dlatego takie Lamborghini może sobie pozwolić, by jego modele były drobnymi dziełami sztuki, a liczby będzie ciągnął obecny w gamie Urus. To wcale jednak nie znaczy, że Hurácan czy Aventador znajdują swoich nabywców bardzo rzadko…

Aventador z numerem 10 000
Lamborghini Aventador J

Dowód takiego stanu rzeczy właśnie otrzymaliśmy – Lamborghini wyprodukowało Aventadora z numerem 10 000, w 9 lat. Ja wiem, że nie robi to spektakularnego wrażenia, niemniej pamiętajmy, o jakiej marce, produkcie i o jakich pieniądzach tutaj mówimy. „Zwykły” Aventador S po solidnym doposażeniu potrafi bowiem kosztować nawet 2 500 000 złotych. Jubileuszowy egzemplarz to rzecz jasna Aventador SVJ Roadster, czyli najwyższa forma tego modelu, jaką można lub można było kupić, ponieważ zaprezentowana w 2018 roku wersja jest limitowana do 900 sztuk. Egzemplarz z numerem 10 000 wykończono szarym lakierem Grigio Acheso i dodano czerwone akcenty w kolorze Rosso Mimir. Wnętrze to z kolei indywidualna robota działu Ad Personam, gdzie połączono czerń z czerwienią Rosso Alala. Nie zgadniecie, ale samochód trafi na rynek tajski.

Aventador z numerem 10 000
Lamborghini Aventador i Skyler Grey

Co dalej z Aventadorem? Dziewięć lat temu był to wielopłaszczyznowy charakter w trudnym świecie supersamochodów. Potężne 6.5 V12 o mocy 700, a później 740 koni mechanicznych, karbonowy monokok, łączący kabinę, podłogę samochodu i dach w jedną integralną całość i agresywne usposobienie. Nawet dzisiaj patrząc na zaparkowanego Aventadora ma się wrażenie, że tkniesz go palcem, to Ci odgryzie rękę do samego ramienia. Może właśnie za to klienci tak pokochali Aventadora – za tą próbę charakterów? W każdym razie, Lamborghini będzie zmuszone opracować równie fantastyczną hybrydę, bo nowy Aventador prawdopodobnie ma być właśnie hybrydą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *